Registr SOLUS

SOLUS


V první řadě bychom si měli říci k čemu nám registr dlužníků slouží a přesnou definici slova SOLUS. Jedná se o zkratku ze slov: Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům. Tato federace byla založena roku 1999 a má sloužit k ochraně možného předlužení fyzických a právnických osob. Jeho dalším účelem je zvýšení vymahatelnosti pohledávek po splatnosti a měl byl snížit finanční ztrátu věřitelů. Mezi členy této organizace můžeme zahrnout veškeré bankovní společnosti, nebankovní firmy, ale i dodavatelé energií nebo operátory.


SOLUS

 

Přehled registrů


Registr fyzických osob (FO)
Tento registr zaznamenává pouze negativní informace o dlužnících, kteří z jakéhokoli důvodů neplní své smluvní povinnosti. Může to být úmyslné nehrazení závazků vůči členským společnostem a nebo nečekané problémy klientů.

Registr podnikatelů a právnických osob (registr IČ)
I tento registr zahrnuje pouze negativní záznamy lidí, kteří odmítají a nebo nemohou dostát svých závazků. Jsou zde zapisovány informace o fyzických osobách, které podnikají a údaje o právnických osobách.

Pozitivní registr (registr POR)
Členské společnosti mají přístup k těmto datům. Jsou zde převážně, ti, kteří jsou schopni hradit veškeré náležitosti. Dané firmy poté jednoduše posoudí, zda jsou tito lidé schopni unést další finanční zátěž nebo ne.

Registr třetích stran (R3S)
Třetími stranami jsou na mysli zprostředkovatelé, dealeři a nebo subdealeři. SOLUS shromažďuje i tyto informace, které mohou členské firmy využívat a sdílet. Hlavním účelem je zamezení podvodného jednání vůči sdružení a nebo spotřebiteli.

Pomocné registry

Registr neplatných dokladů (ND)
Tato pomocná databáze je určená pro všechny, kteří ztratili svůj doklad totožnosti. Také se zde nacházejí informace o neplatných dokladech. Online zadání naleznete ZDE

Insolvenční registr (IR)
Údaje jsou tvořeny z databáze ISIR. Můžete zde vyhledat dlužníky proti kterým bylo zahájeno insolvenční řízení.

 

Výpisy z registru dlužníků SOLUS


Možností jak získat výpis z registru dlužníků je několik:

Jednorázový on-line výpis
Tento výpis získáte pomocí vygenerování jednorázových kódů. Stačí si zvolit o jaký máte zájem. Můžete to provést ZDE. Výpis vám bude následně zaslán na vaši emailovou adresu.

SMS výpis z registru fyzických osob
V případě, že se chcete dostat pouze k informacím jako je dlužná částka a ke jménu společnosti, která záznam umístila doporučujeme právě SMS výpis. Pozor, tento on-line dokument neobsahuje osobní údaje.

Jak získat SMS výpis z registru SOLUS - návod
1. V první řadě musíte požádat o speciální kód SIN
2. Až obdržíte zmíněný kód je možné požádat o SMS výpis. Zašlete SMS na číslo 902 02 ve tvaru SOLUS osmimístnýkodSIN
3. Jedná se o prémiovou službu, proto ji musíte mít povolenou od svého operátora
4. Více informací naleznete na www.smsvypis.cz

Papírový výpis z registru dlužníků SOLUS
Pokud chcete žádat o papírový výpis můžete to provést ZDE


Creditka.cz

 

SOLUS zdarma k nahlédnutí


Mnoho občanů se ptá, zda je možné zjistit, zda jsou v registru dlužníků zdarma. Tato služba je bohužel zpoplatněna. Podrobný ceník služeb

 

 

SOLUS výmaz z registrů krok za krokem


Jak se co nejrychleji dostat ze solusu? Většina dlužníků se domnívá, že stačí uhradit veškeré své závazky a problém je vyřešen. Bohužel tomu zpravidla tak není. Většina záznamů je v databázi až 3 roky. Co můžeme tedy dělat?

1. V první řadě musíte zjistit jaké společnosti dlužíte a kvůli jaké pohledávce jste byl/a zapsána do registru
2. Následně budete muset splatit veškerou dlužnou částku i s veškerými poplatky a případnými sankcemi
3. Je nutné vypovědět podepsanou smlouvu s danou firmou
4. Dalším krokem by mělo být zrušení souhlasu se zpracováním osobních údajů. Tento požadavek zašlete nejlépe písemně na sídlo společnosti.
5. Uvědomte SOLUS, aby vymazal vaše údaje (kontakt níže)
6. Poté by mělo dojít k vymazání všech záznamů. Pokud se tak nestalo neubývá vám nic jiného než danou situaci řešit soudně.

 

 

Seznam členských společností v SOLUSU


Air Bank a.s.
ALD Automotive s.r.o.
AVON Cosmetics, spol. s r.o.
BNP Paribas Personal Finance SA, odštěpný závod
CCS Česká společnost pro platební karty s.r.o.
CENTROPOL ENERGY, a.s.
COFIDIS s.r.o.
Creamfinance Czech, s.r.o.
Creditstar Czech s.r.o.
Českomoravská stavební spořitelna, a.s.
Československá obchodní banka, a.s.
E.ON Energie, a.s.
a další..

 

 

SOLUS kontakt


Nevíte si s něčím rady a nebo máte nějaký dotaz? Můžete využít infolinku na čísle +420 222 368 708

Stále vám nebyl zodpovězena vaše otázka? Obraťte se na operátora klientského servisu na čísle +420 222 368 707 (zpoplatněno běžným tarifem)

Provozní doba zákaznické linky
pondělí a středa 8:00 - 17:30
úterý a čtvrtek 8:00 - 17:00
pátek 8:00 - 16:30

Kontaktní adresa sdružení
Antala Staška 510/38, 140 00 Praha 4 - Krč
email: [email protected]

 

Hodnocení naší půjčky
Image

4.9/5 a ohodnotilo nás 5689 zákazníků

Doporučujeme

 

Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. není zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjčky, nýbrž pouze správcem reklamních kampaní a správcem této domény. Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. je vázaným zástupcem firmy VOLSOR s.r.o., IČO: 013 85 011; DIČ: CZ01385011 sídlem Praha 1, Staré Město, Na Příkopě 392/9, PSČ 110 00 zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 201387 Tyto Internetové stránky jsou napojeny na automatizovaný systém Volsor na vyhledávání finančních služeb, a to konkrétně půjček, zápůjček, úvěrů nebo jiných obdobných finančních služeb (dále též jen Systém). Systém pouze zpracovává žádosti zájemců o finanční služby třetích osob – úvěrových společností. Systém samostatně neposkytuje žádné finanční služby, pouze spojuje zájemce o finanční služby s úvěrovými společnostmi. *Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a nemusí být aktuální. Podmínky se liší podle vybrané úvěrové společnosti.

 

Copyright © 2020. AeroPujcka.cz. All rights reserved.

Facebook